Family Tree DNA (Gene By Gene, Ltd) Amerika Birleşik Devletleri Texas eyaletinde yerleşik olup National Geographic ile işbirliği içinde genom projesini yürütmektedir. Bir milyondan fazla kayıtlı üyesiyle Dünya'nın en büyük DNA veri tabanına sahip kurumu olan Family Tree DNA laboratuvarına doğrudan sipariş verebileceğiniz gibi web sitemiz üzerinden de istediğiniz testi yaptırabilirsiniz.

FTDNA tarafından verilen yetki çerçevesinde, DNA test raporunun Türkçeye tercüme edilmesi ve test sonucunu yorumlayabilmeniz için genom araştırmalarına ilişkin bilgilendirme hizmeti sunuyoruz. Doğrudan Family Tree DNA üzerinden sipariş verdiğiniz takdirde herhangi bir fiyat farkı olmamaktadır. Alanında dünyaca saygın bilim insanlarıyla hizmet veren FTDNA kurumunda görev yapan uzmanlar aşağıda kısaca tanıtılmıştır.

Michael Hammer

PhD Geneticist

FTDNA baş uzmanı, Bilimsel Danışma Kurulu üyesi

Arizona Üniversitesi'nde Antropoloji ve Ekoloji & Evrimsel Biyoloji bölümlerinde görevli biyoteknoloji araştırma uzmanı.

Ayrıca, Genom Analiz ve Teknoloji Merkezi Direktörü olan Dr. Hammer, California Berkeley Üniversitesinde Ph.D yapmış, Harvard ve Princeton Üniversitelerinde doçent olarak çalışmıştır.

Bruce Walsh

PhD Toplum Genetiği

FTDNA Toplum Genetiği uzmanı ve Bilimsel Danışma Kurulu üyesi

Doktorasını Washington Üniversitesinde yapmıştır. Toplum genetiği ve istatistiksel uygulamalar uzmanıdır. Bu alandaki en önemli çalışmalardan biri olan "Sayısal Özellikler Analizi ve Genetik" adlı araştırmanın eş yazarı Dr. Walsh bazı bilimsel dergilerin editör kurulunda görev almıştır: Genetical Research, Theoritical Population Biology, The American Naturalist.

Doron Behar

PhD Toplum Genetiği

mtDNA uzmanı, Bilimsel Danışma Kurulu üyesi

Toplum genetiği uzmanı ve Hayfa Rambam Tıp Merkezi Kritik Önlem bölümünde görevli olan Dr. Behar, Yahudi ve Orta Doğu halklarına ait mitokondrial DNA ve y-kromozom araştırmalarına önemli katkılar yapmıştır. Dr. Behar mtDNA alanında çalışmalarına devam etmektedir.

Theodore G. Schurr

PhD Moleküler Antropolog

Bilimsel Danışma Kurulu üyesi

Pensilvanya Üniversitesi Antropoloji bölümünde doçent olan Dr. Schur Amerika ve Asya kıtalarının genetik geçmişi üzerine 12 yıl araştırma yaptı. Amerikan yerlilerinde görülen kardiovasküler riski artıran genlerin tespiti üzerine çalıştı. Antropoloji doktorasını Emory Üniversitesinde tamamladı.

Alan J. Redd

PhD Moleküler Antropolog

FTDNA Bilimsel Danışma Kurulu üyesi

Arizona Üniversitesi Genom Analiz ve Teknoloji Merkezinde doçent. Dr. Redd, Amerika, Okyanusya ve Hint coğrafyasında mitokondrial DNA ve y-kromozom üzerine 15 yıl araştırma yaptı. Kısa bir süre önce, adli tıpta kullanılmak üzere yeni STR belirleme ve tanımlama alanındaki çalışmaları yayınlandı.

Thomas Krahn

FTDNA Genom Araştırma Merkezi

FTDNA Bilimsel Araştırma Kurulu üyesi

Houstan'daki FTDNA Genom Araştırma Merkezinin yöneticisidir. Berlin Teknik Üniversitesi Genetik ve Biyoteknoloji bölümünden mezun olmuştur. Karmaşık akraba ve aile şeceresi testleri üzerine çalışmaktadır. Biyolojik kalıtımla ilgili sorunların çözümü için moleküler biyolojik yöntemler geliştirilmesi konusunda uzmanlaşmıştır.

Connie Bormans

FTDNA Laboratuvar Yöneticisi

Dr. Bormans doktorasını Texas A&M Üniversitesinde, bitki yetiştirmede kullanılan yeni STR marker panelleri geliştirilmesi üzerine yapmıştır. Houstan'daki Texas Bilim Sağlık Merkezinde araştırma görevlisi olarak genetikle ilgili kardiovasküler rahatsızlıklar konusunda üç önemli projeyi yönetti. Halen, direkt dizilim ve STR analizinden yararlanarak büyük ölçekli genotip belirleme projeleriyle ilgilenmektedir.

Matthew Kaplan

FTDNA Laboratuvar Yöneticisi

10 yıllık moleküler biyoloji deneyimiyle, Arizona Üniversitesi Ekoloji ve Evrimsel Biyoloji bölümünde doktorasını yapmaktadır.

Bennett Greenspan

Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO

Genetik şecereye olan özel merağı nedeniyle 1999 yılında Family Tree DNA şirketini kuran Mr. Greenspan için bu konu hem hobi, hem de iş haline dönüşmüştür.

Max Blankfeld

Operasyon/Pazarlama

Üniversiteyi Fundacao Getulio Vargas, MBA eğitimini ise Rice Üniversitesi'nde tamamladı. Her ne kadar havacılık mühendisliğini bitirmiş olsa da iş hayatına atılarak Brezilya-ABD arasında tüketim ürünleri ticareti ve halka ilişkiler gibi konularda başarılı çalışmalar yaptı.

UYARI: www.GenomTurkiye.com tamamen bağımsız olup Family Tree DNA ile arasında ortaklık, joint-venture, acenta, franchise veya istihdam gibi herhangi bir hukuki ilişki bulunmamaktadır. Bu web sitesinde verilen bilgilerden Family Tree DNA sorumlu olmadığı gibi, kurumumuz da Family Tree DNA tarafından yapılan test sonuçlarından sorumlu değildir.

___________________________________________________


www.GenomTurkiye.com is independent of Family Tree DNA and nothing in this website reflects or creates any form of partnership, joint venture, agency, franchise, or employment relationship with Family Tree DNA. Furthermore, Family Tree DNA is not liable for any representations made on this website, and our corporation is not liable for the test results that are provided by Family Tree DNA.

© Copyright 2016 Pro's Solutions Ltd - Legal notice and credits