NASIL TEST YAPTIRABİLİRİM?

1. "Ürünlerimiz" menüsünde belirtilen testlerden yaptırmak istediklerinizi belirleyin, sorularınız olursa yardım için Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.'a mesaj gönderebilirsiniz. Yanlış anlamalara neden olmamak için telefon veya sözel iletişim aracılığı ile bilgi verilmemektedir.

 

2.  Aşağıdaki link'e tıklayarak seçtiğiniz testin ödemesini yapın. Test siparişinin, kredi kartı ile internet üzerinden yapılan herhangi bir alış-verişten farkı yoktur. (İngilizce bilmeyen ziyaretçilerimiz burayı tıklayarak tercüme desteği alabilirler. Kırmızı renkle yazılan talimatları izlemeniz yeterlidir)

 

SİPARİŞ VERİN 

 

Açılan sipariş sayfasının alt kısmında göreceğiniz gibi pek çok test alternatifi mevcuttur. Konu hakkında detaylı bilgi sahibi olan ziyaretçilerimiz temel testlerin kombinasyonu olan ileri düzey testleri de sipariş edebilirler. Başlangıç seviyesinde olanlar için bizim önerimiz aşağıdaki ana testlerdir:

* Y-DNA 37

* mtDNA Fullsequence

* Family Finder

 

3. Ödeme teyidinden sonra adresinize aşağıdaki resimde gördüğünüz malzemeler gönderilecektir.

 

4. DNA örneğini, üzerinde adres yazılı olan zarfa koyarak normal posta ile gönderebilirsiniz.

 

Test sonucu ortalama 2-3 ay içinde internet ortamında size bildirilecektir. Kullanıcı adı ve şifreniz ile sisteme girerek sonuçlarınızı ve diğer yararlı bilgileri size ait sayfanızda göreceksiniz. FTDNA (Family Tree DNA) sisteminin en etkileyici tarafı, genetik bir akrabanız tespit edildiğinde e-posta ve isim bilgilerini paylaşarak irtibat kurma olanağı sağlamasıdır. Formu imzaladığınızda bu sisteme dahil olmak istediğinizi onaylamış olursunuz.

 

DNA Kit

 

Family Tree DNA  bütün müşterileri için  uluslararası standart malzemeler göndermektedir. Kullanımı çok basittir. DNA numunenizi almak için aşağıdaki resimlerde açıklanan etapları takip edin.

DNA Sample.1

 

DNA Sample.2DNA Sample.3

DNA Sample.4

 

DNA Sample.5

 

DNA Sample.6

 

Siparişinizin ödemesini yaptıktan sonra ABD'de yerleşik bulunan Family Tree DNA tarafından adresinize numune kiti kargo ile gönderilecektir. Kurumumuzun test sonuçları veya ödeme ile herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır. Web sitemizin amacı sadece İngilizce tercüme desteği ile toplum genetiği hakkında teknik bilgi sağlamak ve sizi Family Tree DNA sipariş sayfasına yönlendirmekten ibarettir.